Make your own free website on Tripod.com

Apie gyvunelius

KANARELES
PAGRINDINIS
PATARIMAI(sunys)
KATES
ZIURKENAI
FRETKOS
SINSILOS
TRIUSIAI
SUNYS
PAPUGOS
NAMINE PELEDA
KANARELES
VEZLIAI
ZIRGAI
SVECIU KNYGA
KONTAKTAI
Konkursai :D
MINI GYVUNELIU KLUBO PIRAMIDE
Nuorodos
ANEKDOTAI

Kanarėlių yra labai įvairių rūšių.
Glostnerio kanarėlė. Ši veislė išveista Anglijos Glostnerio grafystėje kryžminant kuoduotąsias kanarėles ir giesmininkes su mažosiomis anglijos ir Škotijos kanarėlėmis. Šios veislės plunksnos paprastai būna šviesiai ir tamsiai marga, o kūnas nedidelis. Kanarėlė turi ant galvos kuodą, kuris neturėtų uždengti jos akių.
Kanarėlės giesmininkės beabejonės yra pačios geriausios giesmininkės. Patinėliai giedodami beveik nepraveria snapo. Šių kanarėlių plunksnos yra įvairių geltonų atspalvių. Plunksnų spalva šioms kanarėlėms nėra aktuali jos vertinamos už giedojimą.

Anglijos ir Škotijos kanarėlės yra vadinamos taip dėl to, kad jos išveistos prie Anglijos ir Škotijos sienos aštuonioliktame amžiuje. Jei tu esi pradedantysis kanarėlių augintojas tau kaip tik tiktų ši kanarėlė. Jos labai atsparios visus metus galėtų išgyventų lauko sąlygomis. Jų plunksnų spalva dažniausiai yra geltona bei su  su baltomis ir raudonos dėmėmis dar pasitaiko ir baltų bei cinamono spalvos kanarėlės. Jos yra mažesnės nei įprastos kanarėlės.
Dvidešimtame amžiuje norint išveisti raudonąsias kanarėles buvo sukryžmintos naminės kanarėlės ir juodgalviai raudonieji dagiliai. Šios veislės paukščiams svarbiausia spalvos ryškumas. Yra sukurta specialių mišinių kurie padeda ryškinti plunksnų spalva.
Jorkšyro kanarėlė buvo išveista 1860 metais Jorkšyro akmens baseine šiaurės Anglijoje. Šias kanarėles imdavo į kasyklas, jog jie pajustų nuodingas dujas. Tai nedidelės kanarėlės, jas lengva auginti.
Driežinė kanarėlė yra seniausiai išveistų kanarėlių veislė. Jos turi mėnulio formos žymelę ant nugaros ir baltas juostas ant šonų. Kojų pirštai yra tamsūs. Margas kūnelis ir geltona galva. Šie paukšteliai atsparūs.
Škotijos kanarėlė buvo išveista dėl neįprastos kūno formos. Kūnelis ilgas, galva lenkta į priekį , uodega gan ilga. Jos sugeba šokinėti nuo kertelės ant kertelės net nejudinant sparnų.
Dvidešimtame amžiuje ji buvo labai mėgstama.
Kanarėlės roleriai gali būti geltonos, margos ir su žaliais atspalviais.
Timbrado kanarėlės buvo išveistos iš rolerių, jos galima sakyti yra čiulbančios kanarėlės.
Dviem kanarėlėm pakaktų 48 cm, stačiakampio formos narvelio. Prie narvelio pritaisyk paukščiukų gertuvę ir indelį valgiui. Kraikui naudok specialų smėliuką.
Valgiui geriausia naudoti specialų maistelį, tačiau be maisto papildų neapsieisi. Kanarėlės labai mėgsta išsirinkinėti iš maisto savo mėgstamiausias sėklas. Jog taip nebūtų vienai kanarėlei per dieną duok 2 nubrauktus arbatinius šaukštelius lesalo. Jei turi daugiau kanarėlių kiekvienam paukšteliui reikės atskiros lesyklėlės. Kanarėlės labai mėgsta vaisius ir daržoves. Daržoves nuplautas ir susmulkintas daržoves sudėk į atskirą indely. Kanarėlėm reikia žvyro, jog pagerintų virškinimą. Parduotuvėse gali rasti specialaus žvyro kanarėlėms. Jog kanarėlės gautų kalcio, joms gali duoti skepijų žuvų kaulų, tik prieš juos duodant gerai išmirkink vandenyje. Jog gautų baltymų, kanarėlei duok specialaus kiaušinių lesalo. Vėlyvą vasarą kanarėlės pradeda šertis. Tuo metu patinėliai net gali liautis giedoję. Tuomet kanarėlės labai nori praustis. Neužmiršk, jog kanarėlės narvelyje turi būti prausyklė. Kai kerpi nagus kanarėlę atsuk į šviesą, jog galėtum pamatyti, kur prasideda oda. Kirpk taip, kad liktų 3mm. nago. Jei kanarėlės poruojasi gyvūnų parduotuvėje nupirk specialios medžiagos lizdui sukti. Lizdą kanarėlė susuks pati. Kai kanarėlė padės kiaušinius patinėlį perkelk į  kitą narvelį, jog nesudaužytų kiaušinių. Jei kanarėlė susirgo pirmas vaistas bus ją atskirti ir laikyti šiltoje vietoje ir atskirai.

Enter supporting content here