Make your own free website on Tripod.com

Apie gyvunelius

SUNYS
PAGRINDINIS
PATARIMAI(sunys)
KATES
ZIURKENAI
FRETKOS
SINSILOS
TRIUSIAI
SUNYS
PAPUGOS
NAMINE PELEDA
KANARELES
VEZLIAI
ZIRGAI
SVECIU KNYGA
KONTAKTAI
Konkursai :D
MINI GYVUNELIU KLUBO PIRAMIDE
Nuorodos
ANEKDOTAI

Sunys-geriausi zmogaus draugai

 

   Šunų šeimai, priklauso apie 37 dabar gyvenančių vilkų, šakalų, lapių ir laukinių šunų rūšys bei naminiai šunys. Visi šunų šeimos atstovai yra plėšrūnai, arba mėsėdžiai, ir tam tikrais būdais prisitaikę medžioti. Dantimis jie nužudo auką, kramto mėsą, traiško kaulus ir kartais kaunasi vienas su kitu. Jų puikiai išlavėjusi rega, klausa ir uoslė - didelės akys, stačios ausys ir jautri nosis - reiškia, kad jie gali sėkmingai apginti grobį, nesvarbu, ar jie būtų bendruomeniniai, ar pavieniai medžiotojai. Visi laukiniai šunys, išskyrus Pietų Amerikos miškinį šunį, turi ilgas kojas, pritaikytas greitai bėgti, persekiojant grobį. Vaikščiodami remiasi pirštais ir turi būdingas pėdas su penkiais pirštais ant priekinių kojų ir keturiais - ant užpakalinių. Naminiai šunys ant užpakalinių kojų kartais turi papildomą, penktąjį (rudimentinį) pirštą. Laukinių šunų uodega ilga, o tankus kailis paprastai būna be dėmių ar dryžių. Šunų šeimos žinduoliai paprastai poruojasi kartą per metus ir po 2 mėnesių atsiveda šuniukų vadą. Kaip ir visi žinduoliai, motina žindo gimusius jauniklius ir kelis mėnesius jais rūpinasi, padedant kitiems šeimos nariams.Elgsena

 

    Pagal elgsenos ypatybes šunų šeima skirstoma į dvi grupes - pavienius ir bendruomeninius medžiotojus. Pavieniai medžioja, pavyzdžiui, lapės ir Pietų Amerikos laukiniai šunys, gyvena atskirai, išskyrus tada, kai poruojasi ir augina jauniklius. Vilkas, šakalas, kojotas, hieninis šuo, raudonasis vilkas ir naminis šuo - visi jie bendruomeniniai medžiotojai. Jų elgsena daug kuo panaši į žmogaus šeimos elgseną, kurioje tėvai yra vadovaujantieji, o vaikai turi elgtis kaip liepiami, kol užaugs pakankamai dideli, galės palikti šeimą ir sukurti savas šeimynines grupes. Vilkų gaujoje arba hieninių šunų šeimoje kiekvienas individas žino, kuris šuo šeimyninėje hierarchijoje yra viršesnis ar žemesnis ir jis atkakliai kovoja, kad išlaikytų arba pagerintų savo padėtį. Nors vilkai ir yra stiprūs žudikai, jų tarpusavio kovos retai baigiasi mirtimi, o jeigu vienas vilkas sužeidžiamas, kiti dažniausiai padeda jam maitintis.

  Dabar zmones 21 a pradzioje pradejo laikyti dekoratyvinius sunis. Dekoratyviniai sunys dazniausiai yra nedideli, kambariniai. Tai bolones, smilkieji terjerai, spiciai ir kiti!!!

 

Enter supporting content here