Make your own free website on Tripod.com

Apie gyvunelius

VEZLIAI
PAGRINDINIS
PATARIMAI(sunys)
KATES
ZIURKENAI
FRETKOS
SINSILOS
TRIUSIAI
SUNYS
PAPUGOS
NAMINE PELEDA
KANARELES
VEZLIAI
ZIRGAI
SVECIU KNYGA
KONTAKTAI
Konkursai :D
MINI GYVUNELIU KLUBO PIRAMIDE
Nuorodos
ANEKDOTAI

      Vėžliai – labai sena roplių grupė. Beveik visos vėžlių rūšys yra kilę iš tropinių arba subtropinių regionų. Ir nors nemažai jų gyvena dykumose, yra rūšių išimtinai gyvenančių tik miškuose. Visos vėžlių rūšys mėgsta šilumą. Dauguma jų galėtų išgulėti tiesioginiuose saulės spinduliuose ištisas valandas.

  Sausuminiai vėžliai – vegetarai, tačiau retkarčiai ėda ir mėsinį maistą. Kai kurie vėžliai po kelias valandas per diena mirksta vandenyje, kitiems – drėgmės užtenka gaunamos su maistu. Gyvena vėžliai Kaukaze, Šiaurės Afrikoje, Pietų Ispanijoj, Balkanų pusiasalio vakarinėje dalyje, Irane ir Viduržiemio šalių vakaruose. Jie gyvena sausose stepėse, pusiaudykumose, retuose miškuose, kalnų papėdėse, jų netgi galima aptikti 1100 m. virš jūros lygio iškilusiuose kalnuose. Neretai vėžių galima aptikti ir dirbamuose laukuose bei soduose. Šios rūšies vėžliai išauga iki 30 cm ilgio. Išsiskiria vėžliai iš kitų tuom, jog priekinėse galūnėse, pas juos ne keturi nagai, kaip pas kitus vėžlius, bet penki.Pagrindinis vėžlių maistas yra augalinis, tačiau jie su malonumu ėda ir įvairius bestuburius. Iš žiemos miego vėžliai pabunda vasario kovo mėnesiais, beveik iš karto prasideda dauginimosi periodas. Šiuo laiku vėžliai – patinai pastoviai veliasi i muštynes su konkurentais ir skleidžia įvairius garsus. Birželio liepos mėnesiais vėžlio patelė padeda nuo 4 iki 16-20 kiaušinių. Po 2-3 mėnesių išsirita mažučiukai vėžliukai, kurie išsikasa i smėlį giliau ir į žemės paviršių išlenda tik kitą vasarą.

Jei jau nusprendėte laikyti vėžliuką namuose......

        Kur gyvens jūsų vėžliukas? Prieš įsigyjant vėžlį, reikia gerai apgalvoti kokias gyvenimo sąlygas jam galėsite suteikti. Paprastai sausuminiai vėžliukai labiau atpažįsta savo šeimininką ir mėgsta būti glostomi negu vandenyje gyvenantys vėžliai. Kiekvienam gyvam sutvėrimui reikia priežiūros, ir vėžlys jūsų namuose nebus išimtis – jį reiks maitinti, prausti, skirti dėmesio. Jei gerai prižiūrėsite savo augintinį – jis netgi gali lengvai susidraugauti su šunimi ar kate, kurie taip pat gyvena jūsų namuose.

                  Vėžliai be galo myli saulės spindulius ir šildytis juose. Tad jei yra namuose vasarą balkone ar kitoje vietoje sukurti tokią vietelę kurioje vėžliukas ramiai „pasidegintų“. Nereiktų pamiršti ir geriamo vandens: dubenėlis su vandeniu turėtu buti apie 10-15 cm. pločio ir 4 cm gylio, priklijuotas prie tvirto pagrindo, kad būtu patogu gerti. Vasarą, galite leisti vėžliukui sode pavaikščioti po pievutę.

                                                                                               

Enter supporting content here